En riktigt tyst maskin och diskgodset blir riktigt rent. Bra torkeffekt, fungerar förvånansvärt bra på plast. Riktigt rent diskgods i den översta bestick/tillbehörs korgen.
Det finns dock några nackdelar. Den mellersta diskkorgen är mest lämpad åt endast glas, koppar och skålar då det är väldigt få "styrpinnar", som även är väldigt korta. Då det är väldigt svårt att diska nappflaskor, dem har svårt att så upp.
Jag tycker att det borde finnas en tätningslist som sitter mellan maskin och skåp, så att ev spill eller smuts inte ska komma emellan.
Den undre diskkorgen har en förmåga att åka tillbaka in i maskinen när den står på luckan. Detta kanske är ett konstruktionsfel på just min maskin att luckan inte går hela vägen ner, Men maskinen står helt i "våg", så den lutar inte bakåt.
Men det är absolut en bra maskin.